Translate

2015/06/18


Jak już kiedyś Wam wspominałam, kocham książki. Należę do pokolenia wychowanego bez komputerów, za czasów mojego dzieciństwa i młodości jedyną rozrywką było podwórko lub książki. Do dzis pozostał mi nawyk czytania przed snem (choć ostatnio przyznam, że zdradzam książki z laptopem!) Po przeczytaniu setek książek z zakresu psychologii, motywacji i rozwoju duchowego, dzis chciałam się z Wami podzielić moja listą najlepszych z nich.

1. Louise Hay " Możesz uzdrowić swoje życie"

To była pierwsza książka z tematyki samorozwoju, jaka przeczytałam. Pamiętam, że kupiłam ją we Wrocławiu na Dworcu Głównym ponad 20 lat temu.... Wtedy jeszcze nie było, jak teraz w księgarniach, półek pełnych poradników. Louise Hay jest jedną z pionierek samorozwoju, założyła i prowadzi do dzis w Kalifornii ośrodek terapeutyczny Hay House. Książkę czytałam wtedy w pociągu, nie mogłam się oderwać, to było dla mnie jak objawienie. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z teorią, że nasze myśli tworzą okoliczności życiowe! Byłam pod ogromnym wrażeniem. Zaczęłam wykonywać zawarte w książce ćwiczenia a moje życie zmieniało się na lepsze. Jednym z ćwiczeń, które zapamiętałam najbardziej, była praca z lustrem. Loise Hay zachęca, abyśmy codziennie siadali przed lustrem i przez kilka minut mówili do siebie "kocham cię". Spróbujcie, ale miejcie pod ręką paczkę chusteczek! Książkę tę do dziś uważam za jedną z najlepszych poradników, jak pracować ze sobą.

2. N Walsch " Rozmowy z Bogiem"

Cudowna książka, na podstawie której powstał film o tym samym tytule. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie, wracałam do niej wielokrotnie. Książka o prowokującym tytule, której autor, pewnego dnia, będąc w tragicznej sytuacji życiowej, siada z długopisem w ręku i pisze list do Boga. List pełen gniewu, żalu i pytań: daczego jego życie jest tak nieudane? W pewnym momencie autor uświadamia sobie, że otrzymuje odpowiedzi. Głownym przesłaniem tej książki jest znów potęga myśli. Autor pisze: "Kiedy przyłapiesz się na myśleniu negatywnym - takim, które zaprzecza twojemu najwyższemu pojęciu o danej rzeczy - pomyśl na nowo! Mam na myśli dosłownie. Kiedy myślisz, że jesteś w kropce, że nic dobrego z tego wyjść nie może, pomyśl na nowo. Kiedy myślisz, że świat to straszne miejsce, w którym dzieje się tyle zła, pomyśl na nowo. Kiedy myślisz, że wszystko ci się wali i wygląda na to, że już nie uda ci się tego z powrotem poskładać, pomyśl na nowo. Możesz się w tym wyćwiczyć. (Popatrz, jakiej wprawy nabrałeś w unikaniu tego!)"
Przepiękna, wzruszajaca, pełna nadziei i mądrości zyciowej- kto jeszcze nie czytał, lektura obowiązkowa!

3. Joe Vitale "Zero ograniczeń"

Joe Vitale, guru w zakresie osiągania dużych kwot pieniężnych za pomocą potęgi umysłu, tym razem przedstawia metodę dr Ihaleakal Hw Len, hooponopono, polegającą na nieustannym powtarzaniu słów: "kocham cię, przepraszam, prosze wybacz mi, dziękuje". Słowa te, powtarzane nawet w najtrudniejszych dla nas sytuacjach, mają transformującą moc. Książka bardzo ciekawa, piekna, inspirująca, polecam ja wszystkim poszukującym prawdy o życiu, pragnącym uzdrowić siebie i otaczającą rzeczywistość. Na mnie wpłynęła głęboko i często do niej wracam.

4.  Shakti Gawain "Twórcza wizualizacja"

Światowy bestseller w temacie wizualizacji, bardzo popularna i najlepsza pozycja jaką czytałam z tej dziedziny. Autorka pisze jak wykorzystać moc twórczą tkwiącą w umyśle każdego z nas do kreowania rzeczywistości. Przedstawia szereg metod i technik wizualizacji takich jak: tworzenie własnego sanktuarium, spotkanie z wewnętrznym przewodnikiem czy technika różowego balonika, przy pomocy któych możemy osiągnąć upragnione cele. Ja osobiście przekonałam się niejednokrotnie o wielkiej potędze narzędzia jakim jest wizualizacja, jednak aby było ono skuteczne, niezbędne jest prawdziwe pożądanie czegoś a także wiara, że osiągnięcie tego jest dla nas możliwe. 

5. Dale Carnegie  "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"

Kolejny bestseller tym razem w dziedzinie technik zjednywania sobie przychylności innych. Czytałam go wielokrotnie, co prawda wiele lat temu, wtedy, gdy podobanie sie innym było jeszcze dla mnie ważne:) Choć mówiąc serio, każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu chce być lubiany, a techniki zawarte w tej książce pomoga nam w zdobyciu sympatii innych. Metody te są pomocne zarówno w sferze zawodowej, ucząc nas jak robić dobre wrażenie, jak napisać dobry list motywacyjny, oraz przydadzą się w naszych związkach czy relacjach z przyjaciółmi. Pisałam już o tej książce tutaj. Za każdym razem, gdy w moim życiu stosowałam techniki Dale Carnegiego, osiągałam niewiarygodne rezultaty.

6. Saint Germain "O alchemii", "Złota księga"

Jeżeli miałabym wybrać tylko jedna książkę, z którą chcę zostać do końca życia, byłaby to zdecydowanie któraś z pozycji Saint Germain. Hrabia de Saint Germain to bardzo ciekawa i tajmnicza postać, mistrz alchemii, malarz, poeta, szlachcic. Potrafił przemieniać metale w złoto, odkrył eliksir młodości, władał płynnie 12 językami. Był powiernikiem królów i autorytetem w wielu dziedzinach. Żył w XVIII wieku, jednak podobno po jego śmierci był widywany jeszcze wielokrotnie, np spotykała się z nim teozof Annie Besant w 1896r. Ostatni raz był widziany w 1902r kiedy to ponoć spotkał się z Rudolfem Steinerem. Francuski pisarz Voltaire mówił o nim "człowiek, który nigdy nie umiera i wie wszystko".
Zarówno "O alchemii" jak i "Złota księga" to dla mnie książki magiczne. Uczą one jak zmieniać siebie przy pomocy potężnych afirmacji "Jam Jest", oczyszczania fioletowym płomieniem oraz wizualizacji za pomocą "chmury".
7. Arthur Powell
"Ciało astralne", "Ciało mentalne", "Ciało etetryczne", "Ciało przyczynowe"

Fascynujace książki pozwalające zrozumieć życie człowieka podczas snu, po śmierci fizycznej oraz wyjaśniające wiele zjawisk okultystycznych. Polecam zwłaszcza "Ciało astralne". Książka porusza kwestie myslokształtów, życia podczas snu i po śmierci, istot astralnych, spirytyzmu oraz jasnowidzenia.

8. Napoleon Hill- Myśl i bogać się

Bez wątpienia klasyk literatury motywującej. Czytając te książkę dowiesz się, dlaczego niektórzy zdobywają ogromne fortuny, idą całe życie naprzód rozwijając się i pomnażając bogactwo i szczęście, a inni stoją w miejscu. Książka opublikowana po raz pierwszy w 1937r , od tamtego czasu doczekała sie 47 wydań! Zawiera analizy biografii dziesiątek osób uznawanych za ludzi sukcesu jak: Thomas Edison, Henry Ford czy John Rockefeller. Autor przedstawia niezawodna formułę, która zastosowana przywiedzie nas do osiągnięcia upragnionych celów. Każdy z nas może zastosować tę formułę w swoim życiu!

9. M. Newton- "Przeznaczenie dusz" i "Wędrówka dusz"

Michael Newton, uznany w świecie hipnoterapeuta, opisuje w swoich książkach przykłady sesji hipnotycznych, podczas których jego pacjenci zostają przenoszeni do czasu pomiędzy wcieleniami. Wspaniałe lektury, zwłaszcza dla tych, którzy wierzą w reinkarnację, pozwalające lepiej zrozumieć niesmiertelność ludzkiej duszy. 

10. Alan Kardec- Księga duchów

Alan Kardec (H.Rivail) - francuski uczony, wykładał matematykę, fizykę, chemię, astronomie. W wieku 50 lat zainetersował się zajwiskiem poltergeistów, szczególnie interesowały go metody komunikacji z duchami, jak np. wybieranie liter. Poniewż sam nie był medium, korzystał z pomocy osósb o nadprzyrodzonych zdolnościach, aby nawiązać kontakt z duchami. Ułożył listę 1018 pytań do duchów, które miały wyjasnić ich naturę, świat duchowy i jego związek ze światem materialnym. Odpowiedzi duchów zawarł w książce"Księga duchów".
"Księga duchów to dzieło wyjątkowe. Allan Kardec zebrał w niej ponad tysiąc pytań, które nurtuja ludzkość od zawsze i odpowiedzi, które na nie uzyskał od Duchów. Odpowiedzi te są wyjątkowe nie tylko dlatego, że podyktowane zostały z zaświatów, ale przede wszystkim z tego powodu, że przedstawiaja logiczną i spójną wizję naszego życia- wizję, która wyjasnia nam przyczyny cierpienia, sens naszego istnienia, los, który czeka nas po śmierci. Odpowiada na pytania: kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy? Czytelnik znajdzie w niej słowa pociechy, dzięki którym będzie w stanie stawiać czoła codziennym problemom, ale także potwierdzenie tego, że nasi zmarli bliscy wciąż żyją i przebywają obok nas".


To już wszystkie książki, które chciałam Wam dziś przedstawić. Część z tych tytułów oraz wiele innych wspaniałych pozycji możecie wypożyczyć za darmo w bibliotece online 


http://www.ksiegozbiory.cba.pl/ksiegi.html

Muszę przyznać, że lista moich ulubionych książek jest płynna i co jakiś czas zmienia się. Inne ksiązki lubiłam jako nastolatka a inne lubię teraz. Poza tym ciągle zamawiam nowe pozycje. Właśnie w tej chwili jada do mnie z Polski: Anthony de Mello "Przebudzenie", Albom Mitch "Wtorki z Morriem" oraz Eckhart Tolle "Mowa ciszy". 


A jakie są Wasze ulubione książki? Proszę, polećcie mi jakieś tytuły, chetnie przeczytam!Categories: ,

10 komentarzy:

 1. Z Twoich pozycji - jedynie dane było mi zapoznać się z "Rozmowami z Bogiem" - było to jednak dawno a więc do tej pozycji z chęcią powrócę :) A mówienie do siebie przez parę minut "Kocham Cię " - tej metody jeszcze nie praktykowałam - ciekawe podejście. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dzisiejsza, już ponad 90-letnia Louise Hay, wykonujaca włąśnie ćwiczenie z lustrem (wersja niestety po ang): https://www.youtube.com/watch?v=VZFcN5qB8yM . Również pozdrawiam! :)

   Usuń
 2. żadnej nie znam, ale chętnie to zmienię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa lista. Podjęłam w tym roku wyzwanie przeczytać 52 ksiązki (1 książka w 1 tydzień). Ale jakoś kiepsko mi idzie bo przeczytałam na razie tylko 9 :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam, ale interesuję się tym tematem i chętnie bym je przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem dlaczego, ale nie umiem czytać tego typu poradników. Część jest tak głupia, że aż boli. Na wszystkie wnioski osób je piszących często znajduje mnóstwo kontrwniosków! Brrr... Dla mnie tego typu rzeczy są tworzone z myślą aby wyciągnąć z ludzi pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że nie każdy lubi tego typu literature :)

   Usuń