Translate

2014/06/10


AlphaDerma CE zostal wyprodukowany przez firmę Janson Beckett Cosmeceuticals w 2004r. Produkt ten bedący nowoczesna formułą peptydową został okrzyknięty przez ekspertów jako alternatywa dla botoksu.Naukowcy pracowali już od dawna nad znalezieniem odpowiednika toksyny botulinowej, który wykazywałby mniejsza toksyczność, i byłby możliwy do stosowania bez konieczności przeprowadzania injekcji. Amerykański biochemik Martin Rodbell, zdobywca Nagrody Nobla, odkrył produkt o nazwie Argirelina (Acetyl Hectapeptide-3), ktora posiada właściwości podobne do toksyny butolinowej- przenika w gląb skóry, blokując przekazywanie informacji o skurczu mięśni.
"Heksapeptyd Argirelina redukuje liczbę pęcherzyków uwalniających acetylocholinę ACh w synapsie. W ten sposób blokuje uwalnianie przekaźników nerwowych, dochodzi do zwiększenia progu, inaczej mówiąc uniemożliwia przewodzenie nerwowo-mięśniowe lecz mięsień nie jest całkowicie sparaliżowany. Zapobiega więc skurczom drobnych mięśni i powstawaniu zmarszczek mimicznych. Dodatkowo zwiększa syntezę kolagenu."

Argirelina w stężeniu 10% jest głównym składnikiem AlphaDerma CE. Ponadto produkt ten zawiera: 
Alpha Lipoic Acid- najbardziej silny antyoksydant, jaki dziś dostepny jest na rynku, mający za zadanie naprawę zniszczonych komórek i zapobieganie przyszłym zniszczeniom,
DMAE-nazywany często liftingiem twarzy w słoiku, pomagający ujędrnić i napiąć skórę,
Vitamin C Ester- potężny antyoksydant ochronny,
Ellastin- główny składnik skóry, dzięki któremu skóra może sie rozciągać i wracać do pierwotnego stanu bez powstawania zmarszczek i blizn,
Collagen- bialko tkanki łącznej odpowiedzialne za elastyczność skóry, jego ubytek powoduje powstawanie zmarszczek,
Soy- naturalny składnik odżywczy, odżywiający skóre powodując jej młodszy wygląd.

Producent obiecuje, że AphaDerma CE:
  • szybko wygładza zmarszczki
  • naprawia zniszczoną skóre
  • napina i ujędrnia
  • efekty widoczne są juz po jednym użyciu
Produkt kosztuje w UK ok 26f za buteleczke 30ml. 

Moja opinia:
AlphaDerma CE jest najlepszym produktem przeciwmarszczkowym, jaki miałam dotąd okazję stosować. Preparat ten odejmuje naprawdę kilka lat.  Jest to jedyny produkt, jaki posiadałam, po którym naprawdę widac efekty. Po nałożeniu go, twarz staje się rozswietlona, rysy twarzy złagodzone, a cała twarz wyraźnie odmłodzona. To coś zupełnie innego niż zwykły krem. To jakieś "czary- mary" :) Myślę, że nazywanie go alternatywą dla botoksu jest jak najbardziej zgodne z prawdą.
Natomiast zauważyłam również, że po codziennym stosowaniu go na całą twarz przez okolo 2 miesiace, w momencie, gdy przestałam go używac, stan mojej skóry sie pogorszył. Zaczęłam wówczas czytać różne dostepne w internecie recenzje na temat tego produktu, i okazało argirelina jest bardzo kontrowersyjnym składnikiem. Niektórzy twierdzą, że nie ma żadnych naukowych badań nad tym składnikiem, ponadto, że rozluźniając mięsnie, argirelina prowadzi automatycznie do powstawania obwisów twarzy. Inni piszą, że jak każdy polipeptyd, dzialanie preparatu ogranicza się do czasu stosowania kosmetyku.  I myślę, że to jest właśnie problem, który zauważyłam u siebie- w momecie odstawienia preparatu widać dużą różnice. Nie oznacza to jednak, że produkt ten pogorszył stan mojej skóry, a tylko, że podczas jego strosowania widac ogromną zmianę na plus.
I pomimo wątpliwości zdecydowałam się na zakup kolejnego opakowania, a potem następnego, z tym że w tym momencie nie używam tego produktu codziennie, a tylko wówczas, gdy naprawde chce ładnie wyglądać. Bo efekty sa spektakularne :)

:

Categories: ,

0 komentarze:

Prześlij komentarz