Translate

2014/06/30

Moja przygoda z blogowaniem zaczęła sie niedawno, nie jestem więc ekspertem, ale pomyślalam, ze wszystko to, czego się nauczyłam i jeszcze nauczę, będę zamieszczać na swoim blogu.
Jedną z najtrudniejszych dla mnie rzeczy podczas tworzenia bloga było utworzenie menu w postaci poziomego paska zakładek pod tytułem bloga.

A oto, jak tworzymy taki pasek (krok po kroku- dla opornych)):


Tworzymy kilka postów, każdy zapisujemy dodając etykietę


Powiedzmy, ze mamy 3 posty, w tym dwa z etykieta "diety", i jeden z etykieta "kosmetyki".Czyli w tym momencie, gdy otworzymy strone główną naszego bloga, widok będzie taki:


Chcemy teraz utworzyć na górze poziomy pasek z kategoriami  "diety" i "kosmetyki" tak, aby po kliknięciu w ikonkę z kategorią pokazywały nam się przyporzadkowane do danej kategorii posty.
Wchodzimy więc w Layout (układ strony) i pod tytułem klikamy w Add a Gadget (dodaj gadżet). Z listy gadżetów wybieramy Pages (strony) i otwiera nam się takie okno:

Widzimy, że Home (strona główna), na której będzie pojawiał się strumień wszystkich wpisów, pojawiło się automatycznie. Aby dodać kolejne kategorie (zakładki) klikamy w: add external link, pojawia nam się okno:


Teraz otwieramy na naszym komputerze jeszcze jedno okno z naszym blogiem, ponieważ potrzebujemy skopiować adresy etykiet. Jak widać na poniższym obrazku, kliknęłam z boku z prawej strony w etykietę "kosmetyki" i w pasku adresu na górze pojawił nam się adres etykiety "kosmetyki", który kopiujemy.Skopiowany adres wklejamy w okno New Pages/Web Address a w tytule wpisujemy Kosmetyki.


Klikamy: save link.
Identycznie postępujemy z etykietą: diety.

Gdy mamy już adresy etykiet wklejone, okno wyglada tak:

Poniżej, niewidoczny na moim zrzucie z ekranu, znajduje się przycisk Save, który naciskamy. Gotowe!

Tak wygląda gotowe menu:


Mam nadzieję, że pomogłam :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz