Translate

2014/08/05

Temat raka jest obecny w moim życiu od dawna. Oboje z moich rodziców zachorowali na złośliwego raka. Ale nawet gdyby nikt w mojej rodzinie nie chorowal, tak naprawdę wokół nas ciągle słyszymy o kolejnych przypadkach zachorowań. Jak dotąd nie wynaleziono lekarstwa na tą chorobę, malo tego, atakuje ona coraz więcej osób. Gdzieś niedawno wyczytałam, że kiedyś rak rozwijał się w organiźmie przez wiele lat, dziś w ciągu pół roku od powstania pierwszej komórki może być już bardzo zaawansowany, a w przyszłości ten czas ma się jeszcze skrócić.
Interesuję się od dawna wszystkim, co może zapobiec zachorowaniu na raka, lub co leczy w trakcie choroby.
Jedną z bardziej interesujących rzeczy jest terapia pestkami z gorzkich moreli.


O terapii tej można przeczytać wiele w internecie, opiszę tu ją skrócie.
Witamina B17 (amigdalina lub letril) znajduje się w pestkach owoców takich jak: morele, brzoskwinie, śliwki, jabłka, gruszki. O jej leczniczych właściwościach podobno mozna znależć zapiski juz sprzed 4500 lat. We współczesnej medycynie, temat ten powrócił około 50 lat temu. Obecnie, jedną z najbardziej znanych klinik leczących ta metodą jest ośrodek dra Ernesto Rodrigueza w Meksyku. Doktor ten podobno wyleczył w swojej klinice za pomocą amigdaliny wiele tysięcy pacjentów.
Niestety nie znalazłam żadnych oficjalnych danych na ten temat, a wręcz przeciwnie, na wikipedii możemy przeczytać o doktorze, że jego terapia była kompletnie nieefektywna i jest przykładem "quackery" (czyli coś w rodzjau szarlatana).
Z drugiej strony wielu naukowców mówi o tym, że koncernom farmaceutycznym nie opłaca sie wynaleźć lekarstwa na raka, a wszelkie odkrycia pochodzące z innych źródeł jak terapia konwecjonlana, są tuszowane. Dr Linus Pauling, amerykański chemik i promotor medycyny alternatywnej, dwukrotny laureat Nagrody Nobla powiedział: "Każdy powinien wiedzieć, że większość oficjalnych badań nad rakiem to wielkie oszustwa".( Notabene, doktor ten był wielkim orędownikiem spożywanie dużych dawek witaminy C, o której dobroczynnym działaniu opowiem innym razem).

W jaki sposób należy spożywać witaminę B17? Różne strony intermetowe podają różne liczby, np:
- jądra z pestek moreli zjadamy w ilości: 1 pestka na 4,5kg masy ciała, czyli osoba ważąca 60kg profilaktycznie powinna zjadać 13 pestek.
- profilaktycznie należy przyjmować 3-5 pestek, natomiast osoba chora 20-30 pestek dziennie.

Ja zdecydowałam się zjadać codziennie 5 pestek. Pestki kupuję na ebayu, organiczne, z certyfikatem, w cenie 5f za 100gr pestek.
Categories: ,

0 komentarze:

Prześlij komentarz