Translate

2014/11/09


Ostatnio miałam kilka gorszych dni. Mam 42 lata i zauważyłam niestety, że pomimo pielęgnacji i dbania o siebie pojawiają się nowe zmarszczki. A najgorsze jest to, że chyba teraz tak juz będzie :)
Szczególnie jest to widoczne wieczorem, gdy jestem zmęczona po całym dniu. Rano, poniewaz śpię w plasterkach frownies moja twarz jest gładka, ale wieczorem bruzdy stają się bardziej widoczne. Dodatkowo siedzenie przy komputerze do póżnych godzin nocnych także nie sprzyja urodzie. Zgarbiona sylwetka, brak prawidłowego oddychania oraz stężałe, napięte rysy twarzy powoduja, że zmarszczki uwidaczniaja sie jeszcze bardziej a oczy staja się podkrążone. Twarz aż się prosi o chwilę relaksu.

I właśnie na takie chwile znalazłam sposób, który przynosi natychmiastowe efekty. Wiedziałam o nim od dawna, jednak jakoś dotąd nie stosowałam go w praktyce. Jest to gimnastyka twarzy. Wypróbowałam na sobie, że wystarczy kilka minut ćwiczeń twarzy, a cera staje sie zdrowsza a rysy bardziej wygładzone. Ćwiczenia te zwiększaja elastyczność mięśni twarzy i szyi, a to z kolei prowadzi do zmniejszenia zmarszczek i obwisłości skóry. Oprócz funkcji liftingującej, mają one również działanie rozluźniające.

Czy zauważyliście, że twarz starzeje się szybciej niz ciało? Dlaczego tak jest? Odpowiedź narzuca sie sama. Jeśli chcemy, aby nasze ciało bylo w dobrej kondycji, nie skupiamy się jedynie na balsamach i kremach wyszczuplających czy antycellulitowych, lecz ćwiczymy. Kremy mają funkcję wspomagającą ale bez gimnastyki nie wzmocnią naszych mięśni ani nie ujędrnią naszej skóry. Tak samo powinniśmy postępować z naszą twarzą. A wiec przystąpmy do dzieła:)

Ćwiczenie nr 1
Szeroko otwieramy usta jak przy wymawianiu samogłosek: a, o, u, i, e, y.

Ćwiczenie nr 2
Otwieramy szeroko oczy i usta oraz wyciągamy język próbując dosięgnąć nim brody. Liczymy do dziesięciu. Powtarzamy ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenie nr 3
Rozciągamy jak najmocniej wargi na zewnątrz i do dołu odsłaniając zęby i napinając mięśnie i ścięgna szyi.  Liczymy do 10-ciu. Ćwiczenie powtarzamy 5 razy.

Ćwiczenie nr 4
Górna wargę podnosimy jak najwyżej odsłaniając górne zęby. Dziąsła napinamy licząc do 10-ciu. Powtarzamy 5 razy.

Ćwiczenie nr 5
Dolna wargę ciągniemy do dołu, trzymając w naprężeniu. Odliczamy do dziesięciu. Powtarzamy 5 razy.

Ćwiczenie nr 6
Lekko odchylamy głowę do tyłu, otwieramy usta i mocno naciągamy mięśnie twarzy, tak jakbyśmy ziewali. Oczy i usta otwieramy możliwie jak najszerzej, po czym marszczymy twarz w grymasie.
Powtarzamy 5 razy.

Ćwiczenie nr 7
Następnie odchylamy głowe jeszcze dalej i wysuwamy maksymalnie brodę do przodu, naciągając mięśnie i ścięgna gardła pomiędzy krtania a żuchwą. Odprężamy mięśnie i powtarzamy ćwiczenie 5 razy.

Ćwiczenie nr 8
Otwieramy szeroko oczy i krążymy gałkami w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, stopniowo zwiększając tempo krążenia. Po 30 okrążeniach zmieniamy kierunek ruchu i powtarzamy ćwiczenie. 

Ćwiczenie nr 9
Podbródek opieramy na dłoni i naciskamy nim z całych sił przez 10-15 sekund. Rozluźniamy się całkowicie. Powtarzamy do dziesięciu razy.

Ćwiczenie 10. Ucisk punktów witalnych głowy (według Daniela Reida) 
Zaciśnij obie dłonie w pięści tak, aby knykcie palców wskazujących wystawały nieco na zewnątrz. Wystającymi knykciami mocno naciskaj punkty witalne na skroniach, ok 3cm od zewnętrznych kącików oczu. Nacisk zwalniamy po kilku sekundach, powtarzamy 3, 4 razy. Nastepnie knykciem palca wskazującego dowolnej ręki naciskamy punkt położony w zagłębieniu górnej wargi, nieco poniżej nosa (jest to punkt "kanału zarządzania"). Po chwili zwaniamy nacisk i powtarzamy zabieg 3, 4 razy.


Powyższe ćwiczenia pobudzają i regulują krążenie energii w głowie. Zwiększają dopływ krwi do twarzy, naciągają i odprężają niezliczone małe mięśnie żuchwy i twarzy. Usuwają zmarszczki i zapobiegaja ich powstawaniu, zaopatruja twarz i głowę w świeżą krew i energię, działają tonizująco na mięśnie gardła, pobudzają tarczycę i przytarczycę. Po skończeniu gimnastyki mięśnie i skóra są rozgrzane i ukrwione, a krem lub maseczka zastosowane w tym czasie wchłonie się szybciej i przyniesie bardziej skuteczne rezultaty.

Spróbujcie sami, polecam:)
Categories: ,

0 komentarze:

Prześlij komentarz