Translate

2014/09/06

Moja miłośc do ćwiczeń fizycznych rozpoczęła sie ok 2 lat temu. Kiedyś sport kojarzył mi się z uciążliwymi lekcjami wuefu, bieganiem na setkę czy graniem w siatkę, za czym nigdy nie przepadałam. Przez wiele lat byłam więc kompletnie antysportową osobą.

Pierwszym rodzajem aktywności fizycznej, który pokochałam, ale którego raczej nie można zaliczyć do sportu, byla joga. Od 20 roku zycia interesowałam się rozwojem duchowym, więc joga była tego naturalna konsekwencją. W moim rodzinnym mieście w Polsce ok 7 lat temu poszłam na pierwsze zajęcia jogi i totalnie się zakochałam. O mojej przygodzie z jogą pisze tutaj.

Post te miał być jednak o moim codziennym treningu (na zajęcia jogi chodzę raz w tygodniu), więc wracając do mojego daily workout routine:
Ćwiczę codziennie. W przeciągu dwóch lat zdarzyło się może kilka dni takich, że opuściłam ćwiczenia. Nie robie tego z poczucia obowiązku, nie zmuszam się do tego. Ćwiczenia fizyczne dają mi poczucie szczęścia. Naprawdę odkąd zaczęłam ćwiczyć obce są mi stany depresyjne. Ponadto motywację do ćwiczeń daja widoczne efekty, gdy ciało naprawdę pięknie się zmienia i modeluje.

Rano wykonuję:
1. 8 łatwych ćwiczeń dla długowieczności i zdrowia - ćwiczenia energetyzujące, będące rozgrzewką przed dalszym treningiem, o jednocześnie dużej mocy uzdrawiającej
2. Rytuały Tybetańskie - absolutny hit, kto jeszcze nie próbował, prosze zacząć, bo to jest magia po prostu
3. Nastepnie seria ćwiczeń na kształtowanie sylwetki, najczęściej jest to:
    - 10 min z Mel B na nogi
    - 10 min z Mel B na ręce.

Wieczorem przeważnie nie mam juz tyle zapału co rano, ale również staram się wykonać chociaż kilka powtórzeń Rytuałów Tybetańskich, a po nich najczęściej wykonuję 20 min cardio z Mel B. Czasem jeszcze dołączam 10 min na pośladki.

I to jest wszystko. Może mało, natomiast całkowicie zrewolucjonizowalo to moją sylwetkę. Moje ciało jest tak zbudowane, że wszystko odkłada mi się w udach i biodrach, i nawet będąc szczupłą, nogi miałam zawsze dośc pulchne. Ćwicząc z Mel B zaczęłam być z moich nóg dumna, naprawde się pięknie wysmukliły i zmieniły kształt. Wiem, ze jest wiele opinii na forach internetowych, że te ćwiczenia nic nie dają, że sa zbyt słabe, że o wiele lepsza jest Chodakowska, ale ja mam dowody na to, że te ćwiczenia sa naprawdę efektywne.

Nie będę wklejać tu linków do ćwiczeń z Mel B, ponieważ linki te są notorycznie usuwane z powodu naruszenia praw autorskich. Jest to na tyle uciążliwe, że zdecydowałam się na zakup na ebayu DVD Totally Fit Mel B, cena 2,90. Na płytce znajduja się wszystkie serie ćwiczeń.Miłego ćwiczenia!


Categories: ,

1 komentarz:

  1. Mnie się wydaje, a raczej wiem to z samoobserwacji, ze żadne tego typu cwiczenia nie są w stanie ukształtować sylwetki tak, jak podnoszenie ciężarów To zawsze daje najszybsze i najbardziej widoczne efekty, a przede wszystkim bardzo zyskujemy na sile ;)

    OdpowiedzUsuń