Translate

2015/01/14


Nawiązując do wczorajszego postu o naturalnych suplementach chciałam Wam dziś pokazać mój ostatni nabytek: suplement diety Synergie Natural Super Greens, który jest mieszanką (w postaci proszku) czterech najbardziej odżywczych zielonych naturalnych suplementów:
- spiruliny (33%),
- chlorelli (16%),
- młodego jęczmienia (25%)
- trawy pszenicznej (25%).
Każdy z tych tzw. super foods możemy oczywiście zakupić oddzielnie, jednak wówczas cena będzie wyższa, a ponadto producent tak skomponował kompozycję składników, aby zapewnić jak najbardziej efektywną jego absorbcję przez organizm.

Producent na swojej stronie interetowej pisze, że klienci,  pytani co lubia najbardziej w Super Greens, odpowiadają najczęściej: "czuję więcej energii!"

Podstawową cechą zielonych produktów zywnościowych jest bardzo wysoka zawartość chlorofilu, ale także beta- karotenu, wapnia, żelaza, witamin oraz kwasów nukleinowych. Suplement ten będzie zwłaszcza wskazany dla osób, których codzienna dieta nie zawiera wystarczającej ilości zielonych warzyw.

Regularne spożywanie zielonego jedzenia odnawia komórki organizmu, przez co opóźnia się proces starzenia. Ponadto  green foods maja działanie oczyszczające nasz organizm z toksyn oraz działanie antykarcerogenne (likwidacja związków rakotwórczych).


Jak pisze producent, Synergie Natural Super Greens spełnia przede wszystkim funkcję energetyzującą, balansującą, oczyszczającą i alkalizującą. Podnosi poziom energii, jest więc świetny po ćwiczeniach fizycznych. Dzienna dawka Super Green dostarcza więcej składników odżwyczych niż 5 porcji warzyw.

Postać proszku jest bardziej wartościowa niz syntetyczna formulacja i nadaje się świetnie jako dodatek do jogurtów oraz koktajli owocowo- warzywnych. Możemy nim posypać również sałatkę, zupę lub makaron. Zalecane dzienne spożycie wynosi 1-2 łyżeczek. (200gr, £20,45, Tesco)


Proszek ma kolor ciemnozielony, niestety okropnie śmierdzi i smakuje! Jeżeli używaliście kiedysś maseczki ze spiruliny na twarz to wiecie, jaki ma zapach, natomiast w smaku przypomina glony nori, których używamy do sushi...:) Następnym razem chyba kupię tabletki...


Moje pierwsze podejście do tego produktu wyglądało tak, że posypałam nim jogurt i było to naprawdę okropne w smaku, nikomu nie polecam. Teraz dodaję Super Greens do koktajli z owoców o wyrazistych smakach, które zdominują smak glonów. Przepisy na moje ulubione koktajle podam Wam w kolejnym wpisie.

Jeżeli chodzi o samo działanie tego produktu, to faktycznie podnosi poziom energii w sposób zauważalny. Używam go dopiero od kilku dni ale w tym czasie kompletnie zniknęła moje popołudniowa senność. Zauważyłam również poprawę stanu mojej skóry, która wygląda na świeższą i bardziej promienną:) Czy ta tendencja się utrzyma, to się okaże.

Produkt jest dość drogi jednak myslę, że używając po pół łyżeczki na jeden koktajl starczy na wieki!

Pozdrawiam ciepło!


Categories: ,

0 komentarze:

Prześlij komentarz