Translate

2015/01/31


Wszyscy, którzy jecie mięso, mleko, jajka, ser, miód- proszę obejrzyjcie to video!Gdybym obejrzała coś takiego wcześniej, zostałabym weganką juz dawno! A tymczasem większośc z nas nie ma po prostu pojęcia, jak wygląda cierpienie krów, świń, kurczaków i innych zniewolonych przez człowieka zwierząt. Myślę, że większość z nas, pomijając patologicznych zwyrodnialców, posiada w sobie współczucie i empatię, tylko, że nie zdajemy sobie sprawy z krzywdy tych istot! Ja przez 42 lata mojego życia nigdy nie kojarzyłam szynki na półce w Tesco ze zwierzęciem! To znaczy niby wiedziałam, że to było zwierzę, ale nie myślałam o jego cierpieniu, tak, jak większośc z nas, miałam klapki na oczach. Wstyd sie przyznać, ale myślałam, że krowy i świnie istnieją po to, aby być naszym pożywieniem! Pomijając juz fakt, że do głowy by mi nie przyszło, że krowy cierpią w procesie produkcji mleka.

Im dłużej czytam i oglądam w internecie przeróżne materiały na temat przeogromu cierpienia zwierząt, tym bardziej otwieram oczy ze zdumienia. Cały ten horror jest ukryty przed społeczeństwem, tak że większośc z nas nie ma pojęcia do czego przykłada rękę. Nie mamy pojęcia, jak wyglądają rzeźnie, jak zabija sę i torturuje zwierzęta, jak wygladają fermy kurze, norek i inne. To wszystko jest ukrywane a zamiast tego mamy reklamy hamburgerów i cheeseburgerów. Gdyby każdy z nas mógł zobaczyć jak to wszystko wyglada, pewno produkcja mięsa spadłaby drastycznie. Ale przecież jest biznes, więc musi się kręcić!

Kolejny wspaniały wykład:Na koniec film dla osób o mocnych nerwach (ja obejrzałam tylko do 18 minuty i nie dałam rady):Razem z mężem oglądamy te filmy i oboje przechodzimy niewiarygodną mentalna zmianę. Bo to nie jest dla nas kwestia zdrowotna, ale współczucia i miłości do zwierząt.

Przygotowujemy sobie wspaniałe wegańskie dania i czujemy się szczęśliwi. Bo któż z nas nie chciałby być lepszym człowiekiem?


Categories: ,

1 komentarz: